Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolumbijczycy w areszcie. Nie żyje jedna osoba

Autor: w dniu 2023-11-30

Jedna osoba zmarła, druga trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się mundurowi. Wiele szczegółów jest nieznanych, ale faktem jest, że uczestnicy bójki trafili do aresztu. Trwa śledztwo.

Policjanci z Tychów zatrzymali obywateli Kolumbii w związku z bójką, do której doszło przy ulicy Ziębiej. Jeden z uczestników zginął na miejscu, drugi z obrażeniami trafił do szpitala. Decyzją sądu czterech mężczyzn najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Prowadzone śledztwo ma na celu ustalenie przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Kolumbijczycy zatrzymani w Tychach

W nocy 26 listopada po godzinie 2:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o bójce kilku osób przy jednej z posesji na ulicy Ziębiej w Tychach. Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do awantury z udziałem obywateli Kolumbii w wieku od 21 do 34 lat. W jej wyniku zginął, pomimo podjętej reanimacji przez policjantów i ratowników medycznych, 34-letni mężczyzna. Drugi z uczestników zdarzenia z ranami ciętymi trafił do szpitala, gdzie trafił pod opiekę medyków, jednak jego obrażenia nie były bardzo poważne.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali tyscy policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Uczestnicy bójki trafili do policyjnej izby zatrzymań, a następnie, decyzją sądu, został wobec nich zastosowany tymczasowy areszt. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego więzienia. Pozostałe osoby będą odpowiadać za udział w bójce. Obywatele Kolumbii najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwać na rozprawę.

Śledztwo w tej sprawie, mające na celu ustalenie przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, jest prowadzone przez policjantów tyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.