Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany w Świętochłowicach

Autor: w dniu 2024-06-24

Kompletnie pijany wsiadł za kółko. Dzisiaj rano policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca Zabrza, który nie powinien tego dnia siadać za kierownicę. Mężczyzna kierował swoim volkswagenem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli, ponieważ jechał bez włączonych świateł.

Dzisiaj około godziny 8:00 na ulicy Chorzowskiej policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, z powodu jazdy bez włączonych świateł.

Od 53-letniego mieszkańca Zabrza mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali i zabezpieczyli również samochód, sporządzając protokół tymczasowego zajęcia pojazdu mechanicznego – informuje świętochłowicka policja.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. A zgodnie z nowymi przepisami sąd zdecyduje o przepadku pojazdu.

Foto i źródło: Policja Świętochłowice


Kontynuuj czytanie