Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: Wycieli guza giganta!

Autor: w dniu 2024-06-24

Wycieli guza giganta. Medycy oddziału ginekologiczno-położniczego Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach usunęli pacjentce 19-kilogramowego intruza.

Personel oddziału ginekologiczno-położniczego, pod kierownictwem dr Adama Tiszlera, usunął 19-kilogramowego guza u pacjentki, która zgłosiła się do szpitala.

Dzięki precyzyjnej diagnostyce, pacjentka szybko została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego. Ten choć był był długi i wyczerpujący dla całego zespołu, guza udało się usunąć w całości, co ma ogromne znacznie dla badania histopatologicznego oraz dalszego leczenia pacjentki – informuje Sławomir Głaz, rzecznik prasowy WSP w Tarnowskich Górach.

To już kolejny taki zabieg w tej placówce. Najcięższy guz ważył 24 kilogramy

Namawiamy wszystkie pacjentki do regularnych badań profilaktycznych, bowiem to jedyna możliwość, kiedy problemy zdrowotne jesteśmy w stanie wykryć we wczesnym stadium i wówczas należycie pokierować leczeniem – mówi dr Adam Tiszler, ordynator oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W ostatnich latach, to już trzeci tak wielki guz, który został usunięty podczas zabiegu w  tarnogórskiej placówce. W 2020 roku usunięto tam guza, który ważył 17 kilogramów i aż 24 kilogramy.