Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Teatr uliczny znów pojawi się w Tarnowskich Górach – konkretnie w Parku Miejskim. Najbliższy spektakl w ramach 7 edycji Teatralnego Parkowania odbędzie się w sobotę, 29 lipca.

"Teatralne Parkowanie" to impreza, która od 2018 wykorzystuje przestrzeń miasta Tarnowskie Góry, konkretnie Park Miejski do prezentacji wartościowych plenerowych spektakli teatralnych zarówno z okolic jak i z całej Polski.

To już siódma edycja Teatralnego Parkowania! Przez całe lato zapraszamy na wyjątkowe spektakle w okolice Muszli w Parku Miejskim. Zaproszone grupy teatralne będą prezentowały swoje spektakle w letnie weekendy. Inicjatywa ta rozszerza ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta Tarnowskie Góry. Brak jest bowiem podobnych wydarzeń organizowanych przez inne instytucje kulturalne w mieście – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Góry Kultury.

Poprzez organizację spektakli teatralnych w przestrzeni Parku Miejskiego, Stowarzyszanie Góry Kultury pragnie nadać temu miejscu kulturalnego charakteru oraz rozszerzyć jego dotychczasowe wykorzystanie o nową propozycją aktywności. Ze względu na brak opłat i wybór miejsca łatwo dostępnego wydarzenie jest skierowane również do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Pierwszą propozycją w ramach tegorocznej edycji "Teatralnego Parkowania" jest "Moralność Pani Dulskiej"

"Moralność Pani Dulskiej" to najsłynniejsza tragifarsa Gabrieli Zapolskiej, którą Teatr Niespasowani, po nieznacznych zmianach w scenariuszu, zapragnął pokazać widzowi w wersji klasycznej, kostiumowej i ze scenografią z epoki. Radio Piekary jest patronem medialnym Teatralnego Parkowania.

Program:

29.06, 20:00 – Teatr Niespasowani "Moralność Pani Dulskiej"
13.07, 21:00 – Teatr Naumiony "Last Minute"
20.07, 21:30 – Teatr Fuzja "Ćmy" – widowisko muzyczno-teatralne
21.07, 12:00 – Teatr Fuzja "Żubr Pompik" (dla dzieci)
28.07, 16:00 – Teatr Gry i Ludzie "Smok w Straszkach Wielkich" (dla dzieci)
4.08, 12:00 – Teatr Kultureska "Przebój Lata czyli Skrzydlaty Odlot"