Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kończy się budowa przedłużenia alei Korfantego w Zabrzu

Autor: w dniu 2023-07-21

Droga jest już niemal gotowa. W Zabrzu trwają odbiory obiektów inżynierskich wzniesionych podczas budowy przedłużenia alei Korfantego.

Dobre informacje dla kierowców z Zabrza, którzy borykają się z szeregiem remontów i zamkniętych tras. Jedna z nich wkrótce zostanie ukończona. Budowa przedłużenia alei Korfantego wraz z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Tarnopolskiej w Mikulczycach – zaawansowana w ponad 92ch procentach, podaje zabrzański magistrat. Zakończono już prace m.in. przy przebudowie sieci gazowej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Przedłużenie będzie istotne dla mieszkańców północnych dzielnic Zabrza:

-Tak naprawdę już jesteśmy na ostatniej prostej. Zaczęły się odbiory, zaczęły się prace wykończeniowe. Już niedługo będziemy  mogli przemykać przez Zabrze zdecydowanie szybciej. Ta droga zupełnie odwróci obraz komunikacyjny – to połączenie północy z południem. Nie będziemy musieli przejeżdżać węższymi drogami dookoła miasta, tylko pomkniemy prosto Nowokorfantego na Helenkę, do Rokitnicy, do Mikulczyc – mówi nam Małgorzata Mańka – Szulik, prezydent Zabrza.

Powstały już dwa obiekty mostowe, na ukończeniu są również prace nad przebudową skrzyżowania z ul. 11 Listopada oraz z ul. Mickiewicza oraz rondo łączące al. Korfantego z ulicami: Tarnopolską oraz Brygadzistów. Jest więc duża szansa, że kierowcy Nowokorfantego pojadą wcześniej niż pierwotnie zakładano. Wykonawca przewiduje zakończenie inwestycji pod koniec sierpnia, czyli przed terminem umownym jaki wyznaczono w  październiku.

Fot:fb/Małgorzata Mańka-Szulik