Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Konstytucja dla sztabu WOŚP w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2024-01-05

Wielkimi krokami zbliża się kolejna już edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lat jeden ze sztabów działa w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich. Jednym z elementów zbiórki są aukcje. W tym roku piekarska szkoła może się pochwalić wyjątkową pamiątką jaką na licytację przekazał piekarski poseł Łukasz Ściebiorowski.

Do przekazania wyjątkowego egzemplarza Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej doszło dzisiaj w szkole.

Przekazałem dla sztabu piekarskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy egzemplarz kolekcjonerski Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wydanie sejmowe, ale wydanie, na którym udało mi się zebrać podpisy blisko 200. posłów dziesiątej kadencji, czyli obecnej. Wśród nich również są ministrowie, między innymi Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i wielu, wielu innych. Również swój podpis złożyłem i mam nadzieję, że ta konstytucja będzie takim ciekawym egzemplarzem, takiego wydania kolekcjonerskiego w szkole, bo jeden egzemplarz również dla szkoły został przekazany. Ten egzemplarz na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 32. mam nadzieję, że osiągnie dobrą cenę – mówi nam Łukasz Ściebiorowski.

Każdego roku jest mnóstwo aukcji organizowanych przez piekarski sztab WOŚP, ale tego typu pamiątki nie zdarzają się często.

Co roku mamy bardzo dużo tych aukcji wystawionych. W tym roku wyjątkowa rzecz, bo Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest wystawiana po raz pierwszy, podarowana jeszcze tak wyjątkowa, bo z podpisami posłów polskiego Sejmu. Dzięki wolontariuszom, którzy tak licznie i chętnie się do nas zgłaszają, ta akcja może mieć miejsce i może mieć miejsce co roku. To tylko się należy cieszyć z tego, że jest ich tylu. W przyszłym roku postaramy się, żeby tych wolontariuszy mogło być w naszym sztabie więcej – mówi Mirosław Wikarek, szef piekarskiego sztabu WOŚP.

Dużo nauczyciele nam mówią o tym, jak konstytucja jest ważna, więc mamy nadzieję, że znajdzie dobre miejsce w naszej szkole. Bardzo cenna pamiątka i szczególnie, że wręczona z rąk posła Łukasza Ściebiorowskiego. To jest taki unikat, rzadko spotykany, raczej nie do dostania. Myślę, że pan poseł Łukasz też jest w Piekarach bardzo cenioną osobą, znaną i myślę, że naprawdę może to osiągnąć wysoką kwotę. Od wielu lat w naszej szkole się dużo osób angażuje w WOŚP. W tym roku mamy setkę wolontariuszy, także będzie co robić – mówią nam uczniowie piekarskiego AZS-u.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Fundacja Jurka Owsiaka będzie w tym roku zbierała datki pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".