Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pszczyna: Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Autor: w dniu 2024-01-05

Policyjny pościg ulicami Pszczyny. Mundurowi z tego miasta zatrzymali pijanego kierowcę. Informację o tym, że kierowca mercedesa może być pijani stróże prawa otrzymali od osoby, która zauważyła, że samochód porusza się w nietypowy sposób. Skończyło się tym, że 36-letni obywatel Ukrainy uciekając przed policją uderzył w płot posesji.

Gdy dyżurny pszczyńskiej komendy został zaalarmowany, że kierowca samochodu osobowego marki Mercedes najprawdopodobniej prowadzi pod wpływem alkoholu, natychmiast na miejsce skierował służby.

Już po chwili policjanci zauważyli samochód, który odpowiadał opisowi zgłaszającego i natychmiast ruszyli za nim. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając jednocześnie kierowcy sygnał do zatrzymania auta. Mężczyzna siedzący za kierownicą jednak całkowicie to zignorował, a zamiast się zatrzymać, gwałtownie przyspieszył. Stróże prawa ruszyli w pościg. Na ulicy Zofii Nałkowskiej w Pszczynie kierowca utracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi lądując na ogrodzeniu posesji przy ulicy Bolesława Prusa – mówi Jadwiga Śmietana z pszczyńskiej policji.

Szybko okazało się, że przypuszczenia świadka były słuszne. 36-letni obywatel Ukrainy był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 2 promile alkoholu. Na dodatek policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd.

Foto i źródło: Policja Pszczyna