Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pochód zimy z północy postępuje na południe. A to oznacza, że w najbliższych dniach zrobi się mroźno i śnieżno.

Bestia ze Wschodu zaatakuje. To określenie stosuje się do opisywania bardzo mroźnych, zimowych warunków atmosferycznych, przynoszonych przez zimne powietrze z kierunku wschodniego. Już teraz w północno-wschodniej części naszego kraju jest zdecydowanie zimniej. W kolejnych dniach mroźna aura dotrze również na Śląsk.

-Zachmurzenie w nocy z piątku na sobotę będzie od umiarkowanego po całkowite. Nad ranem zacznie nasuwać się front z deszczem. W sobotę w całym regionie będzie pochmurno. Będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu, które wieczorem i w nocy będą przechodzić w opady śniegu. Wiatr zacznie zmieniać kierunek na północno wschodni, a to oznacza duże zmiany pogodowe w kolejnych dniach – potwierdza nam Damian Dąbrowski, kierownik Stacji Meteorologicznej Planetarium Śląskiego.

I tak w niedzielę rano czeka mieszkańców naszego regionu odśnieżanie i dogrzewanie. Po weekendzie ma być jeszcze zimniej.

– W nocy z soboty na niedzielę w całym województwie śląskim pochmurno z ciągłymi opadami śniegu. W niedzielny poranek temperatura wyniesie od -3 do -5 stopni. Przez cały dzień będzie mroźno i śnieżnie. Dopływać będzie coraz zimniejsze powietrze. Po weekendzie czeka nas jeszcze większe ochłodzenie. Już teraz mogę powiedzieć, że we wtorek rano będzie kilkanaście stopni mrozu przy pogodnym niebie. Odczujemy lekki powiew  "Bestii ze Wschodu" – dodaje Damian Dąbrowski, kierownik Stacji Meteorologicznej Planetarium Śląskiego.

Fot: Pixabay