Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koszulka i szorty, a na liczniku 200 km/h. Został nagrany [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-07-04

Rozsądek na drodze niejedno ma imię. O wszystkich zapomniał mężczyzna, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, a jego strój wskazywał na to, że za nic miał swoje własne bezpieczeństwo. 

Motocyklista pędził przed siebie, mając na liczniku niemal 200 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Ponadto miał na sobie tylko koszulkę z krótkim rękawem i szorty. Jego przejazd utrwalił policyjny wideorejestrator.

Koszulka i szorty, a na liczniku prawie 200 km/h

Policjanci z chorzowskiej drogówki zwrócili podczas patrolu uwagę na motocyklistę. Zmierzyli prędkość, z jaką poruszał się po drodze. Okazało się, że gnał przed siebie, mając na liczniku 200 km/h, na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Wyczyn kierowcy pokazano na materiale wideo zapisanym przez kamerę umieszczoną w policyjnym radiowozie:

 

Dopiero gdy sytuacja na drodze zmusiła motocyklistę do zwolnienia, zauważył i usłyszał radiowóz. Na domiar złego mieszkaniec Katowic ubrany był w szorty i koszulkę z krótkim rękawem.

"Taki strój nawet przy prędkościach zgodnych z ograniczeniami w przypadku upadku nie zapewniłby odpowiedniej ochrony. Kierujący miał świadomość tak rażącego przekroczenia prędkości" – zaznaczają policjanci.

Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł, a jego konto punktów karnych powiększyło się o 15.