Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Krwiak odebrał mu sprawność. Mieszkaniec Bytomia wymaga wsparcia

Autor: w dniu 2024-07-09

Czasem jedna sytuacja może sprawić, że życie zmienia się nie do poznania. Tak było w przypadku Pana Romana, który obecnie wymaga pomocy przy zwykłych, codziennych czynnościach. Koniecznością w jego przypadku jest też rekonstrukcja czaszki.

Jedna noc sprawiła, że świat Pana Romana Szczęśniewskiego z Bytomia wywrócił się do góry nogami. 3 czerwca 2023 w środku nocy Pan Roman dostał nagłego ataku padaczki. Po zabraniu do szpitala okazało się, że padaczka została wywołana przez krwiak podtwardówkowy.

Mieszkaniec Bytomia potrzebuje pomocy. Krwiak odebrał mu sprawność

Po przeprowadzeniu operacji wykonano tomografię głowy, która wykazała obecność drugiego krwiaka, po czym pacjent trafił na stół operacyjny po raz drugi. Po przeprowadzeniu łącznie trzech operacji udało się usunąć krwiaki, a stan pacjenta stopniowo się polepszał. Mimo podejmowanych dotąd działań Pan Roman do dziś odczuwa powikłania zdrowotne spowodowane zdarzeniami sprzed roku.

Problemy z pamięcią, mową, utrzymaniem równowagi to dla chorego codzienność, czeka go także plastyka głowy, gdyż podczas jednej z operacji usunięto mu fragment czaszki. Regularna i intensywna rehabilitacja oraz opieka specjalistów to koszty, których żona Pana Romana, Pani Aldona nie jest w stanie pokryć. 17 czerwca rozpoczęła się zbiórka, która ma być pomocna w tej trudnej sytuacji. Jej celem jest zgromadzenie 100 tys. złotych. Szczegóły historii Pana Romana opisano w serwisie siepomaga.pl:

Oprac. Szymon Baran