Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Krystyna Giżowska gwiazdą koncertu „Tarnogórzanie dla świata”

Autor: w dniu 2024-01-22

Tarnogórzanie dla świata – to nazwa cyklu koncertów charytatywnych organizowanych w Tarnowskich Górach od 4 lat. W najbliższą niedzielę, w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych, odbędzie się jego najnowsza edycja – tym razem bohaterkami wydarzenia będą Polki mieszkające na dawnych Kresach.

Krystyna Giżowska wystąpi w Tarnowskich Górach w ramach koncertu "Tarnogórzanie dla świata". Koncert odbędzie się 28 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

-Dwie pierwsze edycje były poświęcone wojnie w Syrii. Trzecia edycja ze względów oczywistych była poświęcona wojnie w Ukrainie. Teraz skupiamy się na pomocy Polakom mieszkającym na Kresach. Zaprosiliśmy do Tarnowskich Gór dwie Polski mieszkające na Białorusi i w Mołdawii, które opowiedzą jakie mają troski, warunki życia, potrzeby – mówi Łukasz Robak, prezes Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.

Tegoroczny koncert z cyklu Tarnogórzanie dla świata rozpocznie się w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 18.00. Gwiazdą wieczoru będzie wspomniana Krystyna Giżowska. Radio Piekary jego patronem medialnym.