Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Krystyna Giżowska zaśpiewa podczas koncertu „Tarnogórzanie dla świata”

Autor: w dniu 2024-01-18

Krystyna Giżowska wystąpi w Tarnowskich Górach w ramach koncertu "Tarnogórzanie dla świata". Koncert odbędzie się 28 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach.

To czwarta edycja koncertu kolędowego organizowanego przez Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 18.00. Gwiazdą wieczoru będzie Krystyna Giżowska, a przez spotkanie publiczność przeprowadzi Anna Popek. W tym roku bohaterami wydarzenia będą Polacy mieszkający na dawnych Kresach. Opowiedzą o swojej codzienności na Białorusi i w Mołdawii.

– Organizujemy już czwartą edycję koncertu kolędowego. Dwie pierwsze edycje były skierowane do Syrii. W pierwszym koncercie piękne polskie kolędy i pastorałki wykonywała Olga Bończyk, a w drugiej – Halina Mlynkova. Z kolei w trzeciej edycji śpiewał Łukasz Zagrobelny. Duże zainteresowanie koncertem oraz spora frekwencja na trzech poprzednich edycjach zachęciła nas do zorganizowania czwartej edycji koncertu – mówi nam Łukasz Robak, prezes Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.

 

Tegoroczna edycja koncertu będzie poświęcona Polakom mieszkającym w Mołdawii i na Białorusi. We współpracy z Stowarzyszeniem Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" organizatorzy chcą przybliżyć tematykę Polaków, którzy mieszkają poza terytorium Polski, na wschodnich i południowych obszarach Europy.

Pragniemy przybliżyć problemy, troski i zmartwienia naszych rodaków, którzy na co dzień borykają się z przeróżnymi problemami. Poprzez nasze wydarzenie pragniemy nieść pomoc naszym rodakom – dodaje Łukasz Robak.

Radio Piekary patronuj koncertom od pierwszej edycji.