Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Księżniczka Czardasza” w Miejskim Domu Kultury

Autor: w dniu 2023-04-04

Dzień Matki coraz bliżej. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na prezent z okazji tego święta, propozycję ma Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich. 

"Księżniczka Czardasza", czyli dwuaktowa operetka Imre Kalmana opowiada o zakazanej miłości. Chętni będą mogli poznać ją, przychodząc na wydarzenie organizowane 28 maja o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich.

"Księżniczka Czardasza" – o czym opowiada znana operetka?

To tętniące czardaszem i rewią budapesztańskie Variété – urocze tancerki, knajpiani utracjusze i wreszcie ognisty romans Księcia Edwina z piękną szansonistką Sylvią Varescu. To historia miłości ponadczasowej i porywającej, podszytej skandalem mezaliansu. "Artystki z Variété", "W rytm walczyka serce śpiewa", "Czardasz Sylvii" to zaledwie kilka utworów spośród ferii przebojów tej operetki. "Księżniczka Czardasza" to coś więcej niż historia o dwojgu zakochanych w sobie ludzi. Napięcie dramatu trudnej miłości w przezabawny sposób rozładowują drugoplanowe postacie. Urzekają widza dowcipnymi dialogami i gagami, nie szczędząc żartów i odniesień do czasów współczesnych.

Spektakl "Księżniczka Czardasza" Teatru Muzycznego Castello swoją premierę miał w styczniu 2014 roku na Zamku w Mosznej. Spektakl w dwóch aktach z jedną piętnastominutową przerwą. Szczegóły można poznać w mediach społecznościowych Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich