Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złapano sprawców napadu na właściciela kantoru

Autor: w dniu 2023-04-04

Właściciel kantoru został napadnięty na jednej z tyskich ulic. Niewiele było wiadomo o tym zdarzeniu, ale teraz pewne jest, że złapano sprawców. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pięciu obywateli Gruzji podejrzanych o rozbój na właścicielu kantoru. Łupem przestępców padło wówczas, jak już teraz wiadomo, blisko 200 tysięcy złotych.

Sprawcy napadu na właściciela kantoru złapani

Do rozboju doszło 23 marca na ulicy Jaskrów w Tychach. Jak wynika z policyjnych ustaleń, obywatele Gruzji już wcześniej pojawiali się w pobliżu kantoru znajdującego się w Sosnowcu i obserwowali placówkę, by poznać rozkład dnia właściciela i zebrać potrzebne im informacje. By nie zwrócić na siebie uwagi, za każdym razem zmieniali samochód, którym przyjeżdżali.

Jak wyglądało zdarzenie?

W dniu, w którym Gruzini byli pewni, że ich łupem padnie znaczna suma pieniędzy, ruszyli do ataku. Przy ulicy Jaskrów celowo wjechali fordem w auto właściciela kantoru, a zaraz po stłuczce z forda wybiegło czterech zamaskowanych i agresywnych mężczyzn, którzy ukradli pieniądze przewożone przez właściciela kantoru. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, rozpoczęli poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia odnaleźli samochód, porzucony przez sprawców na jednym z parkingów w Tychach. Ustalili również, że stamtąd odjechali innym autem, które szybko udało się namierzyć. Był to jednak dopiero początek żmudnej pracy związanej między innymi z badaniem nagrań z kamer monitoringu. Po kilku dniach intensywnych czynności kryminalni wpadli na trop sprawców.

Fot. Śląska Policja

Zatrzymania we Wrocławiu

W działaniach pomocna była strona gruzińska, która pomogła w ustaleniu tożsamości dwóch spośród przestępców. Przedstawiciel MSW Gruzji płk George Gamsakhurdia – Attaché ds. policyjnych. Dzięki tej współpracy, 29 marca, w jednym z mieszkań we Wrocławiu śląscy policjanci zatrzymali pięciu obywateli Gruzji w wieku od 27 do 55 lat, którzy, jak się okazało, również za wschodnią granicą dopuszczali się brutalnych przestępstw na tle rabunkowym.

Czterech z zatrzymanych usłyszało zarzut rozboju oraz umyślnego uszkodzenia cudzej rzeczy i na wniosek tyskiego prokuratora, decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Przestępstwo, którego dopuścili się Gruzini, zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach trwa, kryminalni cały czas gromadzą i analizują zebrany materiał dowodowy.