Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kto zagra podczas Święta Bytomia? Rusza internetowe głosowanie

Autor: w dniu 2024-01-08

W tym roku Bytom świętuje 770 rocznicę nadania praw miejskich. Jednym z wydarzeń wpisujących się w jubileuszowe obchody, będzie zaplanowane na czerwiec Święto Bytomia. Podobnie jak w ubiegłych latach, program wydarzenia ułożą sami bytomianie.

Ruszyła internetowa ankieta z plejadą artystów, których mieszkańcy chcieliby zaprosić do udziału w Święcie Bytomia. Muzycy, którzy w internetowym głosowaniu zdobędą najwięcej głosów, zostaną zaproszeni do udziału w obchodach święta miasta.

– Macie świetny gust, dlatego Święto Bytomia, którego line-up tworzą bytomianie co roku jest hitem. Zapraszam wszystkich bytomian do udziału w głosowaniu na artystów, przy muzyce których wspólnie będziemy bawić się w czerwcu – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, który zachęcił do głosowania w mediach społecznościowych:

W ubiegłym roku mieszkańcy bawili się na placu Jana III Sobieskiego przy dźwiękach muzyki Agnieszki Chylińskiej, Lemona, Majki Jeżowskiej czy Pokahontaz. Do tegorocznych Dni Bytomia zostało jeszcze sporo czasu, ale przygotowania do imprezy ruszają, jak informuje miasto, już teraz. Mieszkańcy mają dwa tygodnie, aby wytypować swoich faworytów.

Aby zagłosować, wystarczy wejść na link Święto Bytomia 2024 i oddać głos na jednego spośród 30 zaproponowanych wykonawców. Są wśród nich m.in. Kult, Nocny Kochanek, Taco Hemingway, Mrozu, Smolasty, Kizo, Dawid Kwiatkowski, Michał Szpak, Anita Lipnicka, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow czy Bajm.

Każdy mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Głosowanie potrwa do 22 stycznia. Wśród wykonawców są artyści, którzy – jak opisuje miasto – biorą udział w niebiletowanych koncertach i są dostępni w terminie Święta Bytomia 2024. W przypadku braku dostępności wybranego przez mieszkańców artysty, zaproszenie do udziału w wydarzeniu otrzyma kolejny muzyk/zespół z największą liczbą głosów.

Chętni mogą zagłosować, klikając TUTAJ.