Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sosnowiec: Łatwiej na Juliusz, bezpieczniej na Maczki i Porąbkę

Autor: w dniu 2024-01-04

Rondo zamiast wąskiego skrzyżowania – tak po przebudowie będzie wyglądał rejon łączący ulicę Wileńską, Łukasiewicza i Minerów w Sosnowcu.

Ulica Wileńska i Łukasiewicza to ważne drogi stanowiące połączenie wschodnich części miasta: Juliusza, Porąbki, Ostrów Górniczych i Maczek z centrum.

Ulica Wileńska to również łącznik z ulicą Maczkowską, którą można dojechać do Jaworzna oraz Dąbrowy Górniczej. Z kolei ul. Łukasiewicza to najszybsze połączenie tej części miasta z drogą S1 – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Poprawi się również komunikacja z ulicą Minerów. Właśnie ona jest obecnie jedynym połączeniem z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami, do którego w większości transport obsługiwany jest przez samochody ciężarowe.

Co istotne, zaraz za zjazdem z ul. Wileńskiej w kierunku Minerów jest przejazd kolejowy, dlatego zadbaliśmy o budowę dodatkowego pasa do skrętu w prawo tzw. bypassa z Wileńskiej w kierunku Minerów, tak by przy ewentualnym zamkniętym przejeździe kolejowym samochody nie blokowały ruchu – dodaje prezydent Sosnowca.

Powstaną również dwa nowe przystanki autobusowe wraz z zatokami, do których będą prowadziły nowe chodniki oraz nowe, doświetlone przejścia dla pieszych.

Co najmniej 7 miesięcy wykonawca poświęci na projektowanie oraz uzyskiwanie wszelkich pozwoleń. Same roboty powinny rozpocząć się pod koniec tego roku i potrwać do końca 2025 – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędy Miejskiego w Sosnowcu.

Koszt prac to 5,8 miliona złotych.

Foto i źródło: UM Sosnowiec