Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Piekarach Śląskich znów można oddać choinkę

Autor: w dniu 2024-01-04

Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich tak jak w latach poprzednich zachęca do oddania swojego świątecznego drzewka. Choinki można przekazać do PSZOK w siedzibie ZGK przy ul. Kotuchy 3.

Jeżeli jest taka możliwość, przed przewiezieniem choinki do ZGK należy ją zahartować wystawiając na korytarz lub w garażu. Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 170 cm. Przyjmowane będą tylko choinki w donicach z ziemią, nie zaś cięte czy ususzone. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka i ocenią jego system korzeniowy.

Choinkę należy regularnie podlewać, by zachowana była odpowiednia wilgotność w donicy. Największe szanse na utrzymanie się mają choinki, których system korzeniowy w donicy nie jest zbytnio uszkodzony i pomyślnie przejdą okres hartowania – czyli przystosowywania się do niższej temperatury, jaka czeka je na zewnątrz – informuje ZGK.

Choinki można przekazać do PSZOK w siedzibie ZGK przy ul. Kotuchy 3, od 7.00 do 15.00 w dni robocze lub od 8.00 do 13.00 w soboty. Drzewka należy dostarczyć do 19 stycznia. Choinki zostaną posadzone na terenie miasta.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie