Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Letnia woda i chłodne kaloryfery. Tak jest w Zagłębiu. Wszystko przez awarię

Autor: w dniu 2023-11-28

Chłodniejsze niż zazwyczaj kaloryfery w wielu miastach Zagłębia. W Elektrociepłowni Będzin doszło do dwóch awarii – kotła parowego i wymiennika ciepła. Trwają prace naprawcze a w tym czasie dostarczanie ciepła do mieszkańców przejęły lokalne przedsiębiorstwa ciepłownicze, posiadające również własne źródła ciepła.

Przedstawiciele elektrociepłowni prognozują, że po zakończeniu naprawy wznowienie dostaw ciepła z EC Będzin do operatorów powinno nastąpić w końcu tego tygodnia. EC Będzin to główny dostawca ciepła i energii w Zagłębiu – dostarcza je do odbiorców z Sosnowca, Będzina i Czeladzi.

Do sprawy awarii odniósł się dzisiaj prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Jesteśmy po spotkaniu w sprawie awarii w EC Będzin. Niestety, nadal czekamy na jednoznaczną informację ze strony EC Będzin na temat terminu usunięcia awarii, ponieważ nikt z przedstawicieli przedsiębiorstwa nie przyjechał na spotkanie. Dzięki wsparciu i działaniu Tauron Ciepło, część naszych mieszkańców może już nie odczuwać problemów, u innych są one mniejszy, co nie znaczy, że nie występują. Tauron Ciepło przejął rolę producenta ciepła i przełączył sieć do swoich zakładów w Łagiszy i Katowic. Podkreślam, że nie u wszystkich z nas problem zniknie ale na tę chwilę został zniwelowany. Wszystko wróci do normy w momencie gdy EC Będzin usunie awarię – napisał w mediach społecznościowych prezydent Sosnowca.

Foto: www.ecbedzin.pl