Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Uderzała po głowie i ciągnęła za uszy

Autor: w dniu 2023-11-28

Usiłowała wyrwać torebkę kobiecie – potem zaatakowała drugą. Katowicka policja zatrzymała w tej sprawie 38-latkę. Została osadzona w policyjnym areszcie. Za rozboje grozi jej kara do 15. lat więzienia.

Policjanci OPP Katowice zatrzymali 38-latkę podejrzaną o dwa rozboje. Do zdarzenia doszło na ulicy Roździeńskiego. Z policyjnych ustaleń wynika, że kobieta napadła na 75-latkę, kiedy ta szła do domu. Uderzając ją po głowie i ciągnąc za uszy, zażądała oddania torebki. Dzięki reakcji świadka nie doszło do kradzieży, ale sprawczyni zbiegła z miejsca zdarzenia. Natychmiast o zdarzeniu zostali powiadomieni katowiccy policjanci.

Kiedy przyjmowano zgłoszenie, 38-latka napadła na kolejną kobietę. Bijąc ją po głowie, zażądała oddania telefonu komórkowego. Kiedy żądanie nie zostało spełnione, ukradła 54-latce okulary korekcyjne. Kilka minut później kobieta została zatrzymana przez policjantów OPP Katowice, którzy tego dnia pełnili służbę w naszym mieście. Badanie trzeźwości wskazało, że zatrzymana miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została osadzona w policyjnym areszcie – czytamy na stronie internetowej katowickiej policjiu.

Prokuratura Rejonowa Katowice Południe uwzględniła wniosek Policji o zastosowanie wobec podejrzanej dozoru. Musi się ona zgłaszać dwa razy w tygodniu w katowickim komisariacie. Ponadto nałożono na kobietę zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Za rozboje grozi jej kara do 15. lat więzienia.

Źródło: KMP Katowice