Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragedia w Kopalni Sobieski. Nie żyje czterech górników

Autor: w dniu 2023-11-28

Tragedia w Kopalni Sobieski w Jaworznie. Podczas pracy pod ziemią zginęło czterech górników. Informację potwierdził właściciel tego zakładu. Do wypadku doszło podczas napełniania rurociągu wodą.

Pierwsze informacje mówiły o tym, że do wypadku doszło ok. godziny 15:30. Sześcioosobowa brygada oddziału wentylacji była wyznaczona do płukania rurociągu podsadzkowego w pochylni IX, w pokładzie 509 na poziomie 500. W trakcie napełniania rurociągu wodą nastąpiło jego niekontrolowane rozerwanie – te informacje wieczorem przekazał dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

Po godzinie 21:00 pojawił się komunikat w sprawie wypadku.

Informujemy, że akcja ratownicza została zakończona o g. 20.35. Na powierzchnię przekazano ciała górników, w przypadku których lekarz potwierdził zgon. Łącznie w wypadku zginęły 4 osoby, wszyscy byli pracownikami ZG Sobieski. Dwie pozostałe osoby przebywają w szpitalu. Firma zapewnia opiekę psychologa pracownikom oraz rodzinom poszkodowanym. Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia dla rodzin i kolegów zmarłych górników – to treść komunikatu właściciela Kopalni Sobieski w Jaworznie.

Foto: www.tauron-wydobycie.pl