Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Liczyła się każda minuta. Piekarscy policjanci pomogli w ratowaniu dziecka

Autor: w dniu 2023-08-01

W sobotę policjanci z Piekar Śląskich eskortowali do szpitala samochód, którym przewożony był 8-letni chłopczyk. Dziecko podczas jazdy na rowerze uległo wypadkowi i doznało urazu głowy. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia musiało szybko trafić pod opieką lekarzy. Liczył się czas, dlatego policjanci od razu ruszyli z pomocą.

Do tej sytuacji doszło w sobotę w południe, kiedy to do dyżurnego piekarskiej jednostki zadzwonił ojciec z prośbą o pomoc w dotarciu do szpitala. W samochodzie przewoził swojego 8-letniego syna, który podczas jazdy na rowerze uległ wypadkowi i doznał urazu głowy. Sytuacja była poważna, a stan dziecka się pogarszał.

Liczyła się każda minuta, a samodzielny przejazd do szpitala był znacznie utrudniony. Oczywiście mundurowi nie odmówili pomocy. Policjanci z patrolówki, a następnie z drogówki na sygnałach przeprowadzili pilotaż, szybko docierając do szpitala w Chorzowie. Tam ośmiolatek trafił pod opiekę lekarzy. Całe szczęście po przeprowadzonych badaniach wrócił do domu, o czym poinformował wdzięczny ojciec – mówi nam Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Foto i źródło: KMP Piekary Śląskie