Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przejęto podrobione ubrania. Ich wartość to ponad pół miliona złotych

Autor: w dniu 2023-08-01

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach wspólnie z policjantami z Wydziału ds Zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczyli odzież z oznaczeniami znanych marek. Zarzuty wprowadzenia do obrotu podrobionego towaru usłyszało 5 zatrzymanych osób.

Bazując na ustaleniach operacyjnych, funkcjonariusze zorganizowali działania na jednym z targowisk w powiecie częstochowskim. Działania były prowadzone wspólnie z policjantami z Częstochowy i Myszkowa.

Podczas kontroli pojawiło się podejrzenie, że na kilku stanowiskach sprzedawane są podrobione towary znanych marek. W wyniku podjętych działań służby zatrzymały 4 mężczyzn i 1 kobietę w wieku od 16 do 45 lat. Wszyscy wprowadzali do obrotu odzież z podrobionymi znakami towarowymi globalnych firm produkujących odzież, obuwie i galanterię. Przy jednym ze stoisk nie zastano właściciela towaru ani osoby obsługującej. Sprzedawca najprawdopodobniej porzucił stanowisko, nim mundurowi rozpoczęli czynności sprawdzające – mówi Anna Hanke – Hetmaniok z KAS w Katowicach.

Sprzedawane podróbki należały do obywateli Bułgarii. Oszacowano, że gdyby zabezpieczony towar był oryginalny, jego wartość wyniosłaby 550 tys. zł. Na miejscu obecni byli przedstawiciele podmiotów pokrzywdzonych. Właściciele znaków towarowych złożyli już do prokuratury wnioski o ściganie i ukaranie osób, które zajmowały się procederem. Zatrzymanym grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Foto i źródło: Krajowa Administracja Skarbowa w Katowicach