Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Liczyła się każda sekunda. Strażacy pomogli noworodkowi

Autor: w dniu 2024-01-11

W sytuacjach, gdy konieczna jest szybka reakcja, nie ma czasu do stracenia. Dobrze wiedzą o tym przedstawiciele służb ratunkowych. Strażacy ruszyli na ratunek i ocalili życie dwutygodniowego dziecka.
Wczoraj przed godziną osiemnastą dyżurny centrum powiadamiania ratunkowego w Katowicach otrzymał zgłoszenie o zachłyśnięciu się dwutygodniowego noworodka w Porąbce w powiecie bielskim. Dyżurny natychmiast zadysponował strażaków z pobliskiej OSP oraz zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy ruszyli na ratunek małemu dziecku

Zgłoszenie dotyczące zdarzenia, które miało miejsce przy ulicy Choinkowej w Porąbce wpłynęło do służb 10 stycznia o 17.48. Z uwagi na trudny dojazd do budynku znajdującego się w terenie górskim, strażacy z OSP Porąbka wsiedli na quada, by jak najszybciej dostać się pod wskazany adres, wiedząc, że każda sekunda odgrywa tutaj ogromne znaczenie. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce zdarzenia, noworodek był cały siny i miał duże problemy z oddychaniem.
Strażacy od razu przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, dzięki czemu już po chwili udało się udrożnić drogi oddechowe, a noworodek mógł znów swobodnie oddychać. Po kilku minutach na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym. Po zbadaniu ratownik medyczny podjął decyzję o pozostawieniu dziecka w domu pod opieką matki. Dzięki pomocy udzielonej przez strażaków niemowlę nie wymagało ono hospitalizacji.
Zdjęcie wyróżniające: Komenda Miejska Państwowej Straży P0żarnej w Bielsku-Białej