Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Orgia na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz aresztowany

Autor: w dniu 2024-01-11

Ksiądz Tomasz Z. został przesłuchany przez prokuraturę. Duchowny zorganizował orgię na terenie parafii pw. Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, po czym wyjechał na wakacje.Teraz został osadzony w areszcie.

Pogotowie ratunkowe i policja interweniowały w nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu służbowym ks. Tomasza Z. doszło wówczas do gorszących scen.

Przesłuchanie ks. Tomasza Z. odbyło się 8 stycznia. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty związane z zapisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przeciwko przemocy seksualnej i nieudzieleniem pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia do których ten, jak informuje prok. Waldemar Łubniewski – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, ustosunkował się i złożył wyjaśnienia.

-Prokurator ogłosił mu postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Obejmuje ono cztery czyny, trzy spośród nich to przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii polegające na udzielaniu ustalonym osobom substancji psychotropowych, przy czym jeden pozostaje w zbiegu z przestępstwem dotyczącym odpowiedzialności karnej za występki wymierzone w wolność seksualną człowieka oraz obyczajność. Ostatni zarzut, to zarzut czwarty, jest związany z nieudzieleniem przez podejrzanego pomocy osobie znajdującej się w położeniu, które groziło niebezpieczeństwem utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi w rozmowie z reporterem Radia Piekary prok. Waldemar Łubniewski.

Prokurator Łubniewski dodaje, że wobec zatrzymanego duchownego zastosowano tymczasowy areszt.

-Po ogłoszeniu zarzutów prokurator przesłuchał podejrzanego. Tomasz Z. składał bardzo obszerne wyjaśnienia, ustosunkował się w nich do każdego z zarzucanych mu czynów. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Tomasza Z. Sąd ten wniosek uwzględnił i zastosował areszt na dwa miesiące. Najsurowszy z zarzutów jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności – mówi prok. Łubniewski.

Sąd, na wniosek prokuratury, podjął decyzję o areszcie, w związku z czym ksiądz Tomasz Z. od poniedziałku przebywa – jak informuje "Fakt" – w areszcie śledczym w Katowicach.

Ks. Tomasz Z. został 21 września br. pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych do czasu wyjaśnienia sprawy  i skierowany do zamieszkania poza parafią. Dodatkowo Kuria Diecezjalna w Sosnowcu złożyła deklarację, że zrobi wszystko, by rozwikłać sprawę i ukarać winnych. "Jesteśmy zdeterminowani, aby to zło wyrwać z korzeniami." – deklarował Kościół.

Źródło: "Fakt", własne