Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Lukas Podolski pomaga byłym więźniom

Autor: w dniu 2024-04-05

Mistrz Świata, Lukas Podolski pomaga byłym więźniom. Napastnik Górnika Zabrze odwiedził w czwartek Fundację Pomost, by zwrócić uwagę na tragiczną sytuację finansową, w jakiej się znalazła.

Fundacja Pomost od 14 lat pomaga osobom opuszczającym więzienne mury – niestety obecnie sama potrzebuje wsparcia:

– To jest koszulka z autografami. Mam nadzieję, że uda się nam ją dobrze zlicytować i bilety na mecz. Mam nadzieję, że poprzez stronę Lukasa i Górnika Zabrze uda się nam rozpromować zrzutkę, którą uruchomiliśmy na przetrwanie tego miejsca. Jesteśmy jedyną placówką w kraju, która pracuje tylko i wyłącznie z byłymi więźniami – mówi nam Edward Szeliga, założyciel zabrzańskiej fundacji Pomost.

Dlaczego instytucja, która jest wyjątkowa w skali kraju, musi prosić o pomoc i skąd biorą się problemy?

– Od zeszłego roku mamy spore problemy, bo po pierwsze bardzo poszły nam rachunki do góry, po drugie firmy, które nas wspierały do tego czasu, wycofały się, bo same ludzi zwalniały, kolejna rzecz jest taka, że nie ma finansowania readaptacji w kraju – opisuje szczegóły Szeliga.

Górnik Zabrze rękami Lukasa Podolskiego przekazał na licytację koszulkę z podpisami całej pierwszej drużyny oraz zaprosił byłych więźniów na mecz rozgrywany przy Roosevelta.

-Jak usłyszałem, że jest zaproszenie, to powiedziałem od razu "tak". Dużo ludzi ma ciężko w życiu, dlatego tu przyszedłem, by pomóc. Dobrze mieć program, by pomóc, namówić, by nie wrócił do więzienia. Jak się nikt nie martwi o tych ludzi, to co zrobią? Zrobią to samo, co wcześniej – mówi Lukas Podolski.

Uratuj Fundację Pomost – liczy się każda złotówka – to tytuł zrzutki internetowej. Każdy może pomóc: