Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Cztery psy porzucone w mieszkaniu. Zwierzęta przebywały w koszmarnych warunkach

Autor: w dniu 2024-04-05

Policjanci ze Świętochłowic otrzymali we wtorek informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta zostały porzucone psy. Na miejscu przeprowadzono interwencję z pracownikami schroniska. Zwierzęta żyły w uwłaczających warunkach. Za ich niedolę odpowiedzialny jest, jak się okazało, mieszkaniec Bytomia.

We wtorek świętochłowiccy policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta zostały porzucone psy. Podjęto interwencję, by sprawdzić i gdy przyjechali na miejsce ich przypuszczenia się potwierdziły.

Psy porzucone w mieszkaniu w Świętochłowicach

W porzuconym mieszkaniu, jak się okazało, przebywały 4 psy. Ogólny bałagan, leżące na ziemi odchody, brak dostępu do świeżej wody oraz jedzenia.

"Policjanci razem z pracownikami schroniska zabezpieczyli wychudzone czworonogi. Błyskawicznie podjęte czynności przez śledczych doprowadziły do ustalenia, że opiekunem czworonogów jest 25-letni mieszkaniec Bytomia i porzucił psy na początku marca w mieszkaniu, które wynajmował" – czytamy w oficjalnym komunikacie policji.

Wychudzone, skrajnie zaniedbane charty na jednej z posesji

Wczoraj mundurowi namierzyli mężczyznę i przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna tłumaczył się tym, że był w trakcie przeprowadzki i zamierzał po czworonogi wrócić. Za jego nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Psy porzucone w mieszkaniu w Świętochłowicach. Fot. KMP Świętochłowice

Porzucone psy przebywały w uwłaczających warunkach. Fot. KMP Świętochłowice

Porzucone psy przebywały w uwłaczających warunkach. Fot. KMP Świętochłowic