Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ma na koncie blisko sto oszustw. Jest w areszcie

Autor: w dniu 2024-02-29

Policjanci z bieruńskiej komendy zatrzymali 51-latka podejrzanego o liczne oszustwa. Mężczyzna usłyszał w sumie 95 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 12-letniego pobytu w więzieniu. Mieszkaniec Lędzin wyłudził pieniądze za towary oraz niezrealizowane usługi o łącznej wartości ponad 700 tysięcy złotych.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany miał dopuścić się oszustw w latach 2015-2023 głównie na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że 51-letni mieszkaniec Lędzin działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wyłudził od różnych osób ponad 700 tysięcy złotych za towary, których nigdy nie miał zamiaru dostarczyć.

Oferował między innymi sprzedaż węgla, usługi budowlane, umowy pożyczek pieniężnych i wprowadzał w błąd pracowników firm co do faktu przeprowadzonego przetargu i konieczności wpłaty wadium.

Bieruńscy śledczy ustalili, że mężczyzna działał również poza terenem powiatu, dlatego apelują do wszystkich, którzy w ostatnim czasie zostali oszukani w podobny sposób i proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Sprawę prowadzi sierżant sztabowy Marcin Lubowiecki – telefon 47 8527279.

Na wniosek prokuratury podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.