Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Maczety, kije bejsbolowe i narkotyki. Akcja służb w powiecie bielskim

Autor: w dniu 2023-09-15

Zatrzymano cztery osoby. To efekt akcji przeprowadzonej na terenie Czechowic-Dziedzic. W tym gronie znalazła się kobieta poszukiwana listem gończym oraz mężczyzna poszukiwany przez Prokuraturę za wcześniejsze sprawy, w tym posiadanie broni palnej oraz narkotyków.

Policjanci ruszyli do akcji wraz z kontrterrorystami. Było to konieczne, bo zatrzymane osoby były w przeszłości karane między innymi za posiadanie broni palnej czy przestępstwa narkotykowe.

W mieszkaniu znaleziono narkotyki, maczetę, kije bejsbolowe, przedmioty przypominające broń palną, amunicję, wagi dilerskie oraz znaczną ilość gotówki. Odnalezione jednostki broni zostaną poddane ekspertyzie pod kątem rozpoznania czy nie służyły do popełnienia przestępstw. To nie wszystko, co znaleziono. Zabezpieczono też elementy ubioru policyjnego, radiostację, które również mogły posłużyć do celów przestępczych, co zbadają teraz "narkotykowi".

Policjanci gromadzący dowody w sprawie zebrali wystarczającą ilość materiałów, by Prokuratura w Pszczynie mogła wystąpić z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Pszczynie o tymczasowy areszt w stosunku do jednego z podejrzanych. Na wniosek Prokuratury Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa całej "czwórce" grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

Policja przejęła broń i narkotyki o wartości miliona złotych

Sprawa ma charakter rozwojowy, a praca kryminalnych zajmujących się przestępczością narkotykową może skutkować kolejnymi zatrzymaniami.