Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja przejęła broń i narkotyki o wartości miliona złotych

Autor: w dniu 2023-09-14

Broń maszynowa, amunicja i hurtowe ilości narkotyków przejęte przez będzińskich policjantów. Wszystko zaczęło się od dostrzeżenia dwóch osób siedzących w samochodzie. 

Funkcjonariusze będzińskiej policji przechwycili duże ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W związku z informacją, którą otrzymali, pojawili się w okolicach jednego z domów na terenie miasta, gdzie zauważyli w samochodzie parę 39-latków. Przypominały poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Przystąpiono do przeszukiwań posesji w różnych miejscach na mapie regionu – w Będzinie oraz Katowicach. Na miejscu przez wiele godzin działali śledczy z technikami kryminalistyki oraz przewodnicy z psami tropiącymi z częstochowskiej komendy oraz jednostki z Tarnowskich Gór.

Narkotyki przejęte w Bytomiu. Zatrzymano dwie osoby

Wielogodzinna praca śledczych przyniosła efekty. Zabezpieczono ponad 10 kilogramów narkotyków – amfetaminy, marihuany, kokainy, ecstasy oraz 11 litrów płynnej amfetaminy. Ponadto mundurowi znaleźli 9 jednostek broni, w tym karabiny maszynowe, a także ponad 1100 sztuk ostrej amunicji różnego kalibru.

Stróże prawa zatrzymali parę 39-latków, którzy decyzją będzińskiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Następnie mundurowi opracowywali kolejne zatrzymanie.

Zatrzymanie na lotnisku w Pyrzowicach

Po kilku dniach przy współpracy ze strażnikami granicznymi kryminalni zjawili się na lotnisku w Pyrzowicach, gdzie w policyjne sidła wpadł 50-letni mieszkaniec Katowic. Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zajęli samochody, gotówkę oraz złoto, których wartość przekracza pół miliona złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnym posiadaniem broni i amunicji.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Będzinie, prowadzącej śledztwo w tej sprawie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich osób na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.