Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Makler” zaproponował inwestycję. Mężczyzna stracił dużą kwotę

Autor: w dniu 2023-07-14

Wiara w szybkie pomnożenie majątku bywa niezachwiana, a oszustów nie brakuje. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który stracił sporą kwotę na rzecz rzekomego maklera. 

Pewien 60-letni mężczyzna znalazł w mediach społecznościowych reklamę, wedle której mógł zyskać szansę na szybkie wzbogacenie się. Potem boleśnie przekonał się, że uwierzył oszustom.

Makler obiecywał zyski. Mężczyzna przelał mu 130 tysięcy złotych

60-letni mieszkaniec Gliwic znalazł na najpopularniejszym portalu społecznościowym atrakcyjną ofertę pomnożenia pieniędzy. Wypełnił formularz zgłoszeniowy, podając swoje dane. Szybko oddzwonił "makler", który reklamował swoje usługi z charakterystycznym wschodnim akcentem, a przedstawił się popularnym polskim nazwiskiem. Mówił o obrocie dużymi sumami. Inwestor przelał na wskazane konta ponad 130 tysięcy złotych. Co było dalej… łatwo się domyślić. Sprawą zajmują się funkcjonariusze wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu.

-Po raz kolejny apelujemy: zanim podejmiesz jakieś działania, dwa razy się zastanów. Nie wszystko, co ludzie piszą i co widzimy w internecie, jest prawdą. Usługi finansowe, obiecujące cudowne zyski z handlu papierami wartościowymi znanych firm, kryptowalutami, kruszcami itp., szczególnie te oferowane na portalach społecznościowych – mówi podinsp. Marek Słomski z gliwickiej policji