Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Markowski o akcji w kopalni „Bobrek”: Do końca byłem przekonany, że to się uda

Autor: w dniu 2024-03-27

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o akcji ratunkowej prowadzonej w kopalni "Bobrek" czy nowym prezesie JSW.

 Do końca byłem przekonany, że to się uda – mówi o prowadzonej wczoraj akcji ratunkowej w KWK "Bobrek" gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

– Trudno pokusić się o analizę przyczyn, ale wywołuje to u mnie refleksję nad tym, czy po każdy węgiel należy pod ziemią iść. Mam od lat doktrynę, że trzeba sięgać – skoro ten węgiel jeszcze potrzebujemy, a potrzebujemy – po warunki nie chcę powiedzieć optymalne, bo takich nie ma, ale dużo łatwiejsze – dodaje Markowski w dalszej części dyskusji.

– Bytomskie kopalnie, pokład 510, to jest pokład w grupie siodłowej, w stropie sam piaskowiec, tam zawsze tąpało. Zresztą pod Bytomiem zawsze tąpało. Zawsze było niebezpiecznie. Wszystkie największe tragedie związane z tąpaniami miały miejsce w niecce bytomskiej i rudzkiej – podsumowuje.