Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragiczny w skutkach wypadek pod ziemią. Spółka Węglokoks Kraj wydała komunikat

Autor: w dniu 2024-03-27

Wskutek wstrząsu, do którego doszło wczoraj w kopalni "Bobrek" w Bytomiu zginął jeden z pracujących pod ziemią górników. Do tragicznego w skutkach zdarzenia odniosła się spółka Węglokoks Kraj. 

Działania ratowników górniczych prowadzone we wtorek, 26 marca, w kopalni Bobrek w Bytomiu spowodowane były wstrząsem o magnitudzie 2,37 w skali Richtera, do którego doszło o 17.03. Dziś wiadomo, że zginął jeden z górników. Do sprawy odniosła się spółka Węglokoks Kraj, wydając oficjalny komunikat:

We wtorek 26.03.20204 r. o godz. 17.03. w Kopalni Bobrek należącej do Węglokoks Kraj doszło do wstrząsu.

Z przykrością informujemy, że w trakcie trwania wielogodzinnej akcji ratowniczej ostatni poszkodowany górnik zmarł, lekarz stwierdził zgon. Akcja wydostania naszego Kolegi trwała kilka godzin i była prowadzona w bardzo trudnych warunkach.

W związku z zaistniałą tragedią Zarząd i Rada Nadzorcza Spółki składają wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, bliskim i kolegom zmarłego górnika.

Ustaleniem okoliczności i przyczyn wypadku zajmuje się Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach, Państwowa Inspekcja Pracy, Prokuratura oraz powołany przez Pracodawcę zespół powypadkowy. – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie.

Tragiczny finał akcji ratunkowej pod ziemią. Nie żyje jeden z górników