Artist
Background

Mecz Francja – Polska 3:1. Polska reprezentacja żegna się z mundialem

Autor: w dniu 2022-12-04

Dzisiejszy mecz, zanim jeszcze rozległ się pierwszy dzwonek, budził ogromne emocje. Nasi reprezentanci robili, co mogli, ale nie zdołali dotrzymać tempa napierającym Francuzom. Kończą przygodę z mundialem, przegrywając z Francją 3:1.

Francuzi już od pierwszych minut robili wszystko, by zyskać przewagę na boisku. Dośrodkowanie Griezmanna było jednak nieprecyzyjne i grę rozpoczął Szczęsny. Niecelny strzał głową w wykonaniu Varane, potem dośrodkowanie Casha. Przez pewien czas dochodziło do sytuacji cios za cios i nasi reprezentanci starali się dotrzymywać tempa rywalom, jednak Mbappe i Dembele udowadniali, kto w dzisiejszym spotkaniu odznacza się dobrą dyspozycją. Potem strzałem z dystansu życie Szczęsnemu chciał uprzykrzyć Tchouameni, jednak na szczęście nieskutecznie. Wojciech Szczęsny kilka razy udowodnił, że jest w stanie uporać się z trudnymi sytuacjami wynikającymi z ataków przypuszczanych przez Francuzów. Piłkę do bramki Trójkolorowych chciał skierować Lewandowski, jednak strzał był niecelny, potem Matty Cash zatrzymał podanie do Mbappe, przerywając niebezpieczną sytuację. Akcja z 29 minuty, do której doszło na połowie Polaków była bardzo groźna. Griezmann i Giroud robili wszystko, by zmienić wynik meczu, ale francuski napastnik nie był w stanie zdobyć bramki, a na spalonym był Dembele. Potem sytuacje z szansą na zdobycie gola mieli Lewandowski i Cash, jednak to ostatecznie Francuzi, którzy robili wszystko, by zdobyć gola, uskutecznili swój plan w 44 minucie, a zdobywcą gola był Giroud. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla Francji.

W drugiej połowie na uwagę zasługiwał Glik, który zatrzymał nacierającego Mbappe, sporo szczęścia mieliśmy również wtedy, kiedy ten zawodnik uderzył w kierunku polskiej bramki, ale piłka odbiła się od nogi Krychowiaka. Francuzi przypuszczali wiele ataków, których wykończenie bywało różne, finalnie gol dla Francji padł w 74 minucie, a Szczęsny nie miał szans w starciu z Mbappe.

Kolejny gol dla Francji padł w 91 minucie, piłkę do siatki kieruje Mbappe. Przy stanie 3:0 piłka trafiła w rękę Upamecano, a sędzia podyktował rzut karny. Wykonawcą – Robert Lewandowski. Pierwsza próba – niecelna, jednak strzał po tym, jak Lloris zbyt szybko opuścił linię bramkową, musiał zostać powtórzony. Tym razem kapitan polskiej reprezentacji nie chybił i ustalił wynik meczu na 3:1.

Ostatecznie reprezentacja Polski żegna się z mundialem, ponosząc porażkę z Francją: