Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wybuch w Ustroniu. Odnaleziono ciała dwóch poszkodowanych [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2022-12-04

[AKTUALIZACJA 19.00]

Państwowa Straż Pożarna poinformowała około godziny 18.20 o odnalezieniu w gruzowisku ciała jednej z osób poszkodowanych w wybuchu butli z gazem w budynku przy ulicy Polańskiej w Ustroniu.

Na miejscu zdarzenia, do którego doszło około godziny 10.00 pracuje, jak informowała niedawno Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, 140 strażaków i 42 samochody w tym grupa ratownicza z 3 psami. Wiadomo też, że odnaleziono ciało drugiej z poszkodowanych osób:

Wcześniej pisaliśmy:
[AKTUALIZACJA 17.08]

Trwa akcja ratowniczo-gaśnicza w Ustroniu. Na miejscu zdarzenia obecny jest nadbryg. Arkadiusz Przybyła zastępca komendanta głównego PSP, który dowodzi prowadzonymi na miejscu działaniami.

W akcji bierze obecnie udział kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, ponad ratowników, policja, PRM, pogotowie gazowe, zarządzanie kryzysowe, PINB. W działaniach biorą udział także przewodnicy z psami tropiącymi:

Sytuacja jest dynamiczna.

Wcześniej pisaliśmy:

Do potężnej eksplozji, słyszalnej w promieniu kilkunastu kilometrów doszło dzisiaj przed godziną 10:00 rano w Ustroniu przy ulicy Polańskiej. Spod gruzów wyciągnięto jedną osobę. Według nieoficjalnych jeszcze doniesień osoba ta miała być przytomna i została przekazana ratownikom medycznym.

Na miejscu pracują wszystkie służby. Ich praca skupia się na poszukiwaniach ewentualnych poszkodowanych, bo z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że w tym domu miały mieszkać, jak początkowo informowano, cztery osoby. Wiadomo jednak, że w budynku jednorodzinnym składającym się z dwóch mieszkań mieszkało łącznie dziewięć osób – dwie w jednym, siedem w drugim.

Burmistrz Ustronia Przemysław Korcz poinformował w rozmowie z dziennikarzami, że spod gruzów wydostano starszą kobietę, która została przewieziona do szpitala z urazem głowy. Była przytomna. Dodał równocześnie, iż niewykluczone jest, że poszkodowani mogą być też dwaj mężczyźni.

Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem, gdyż w opisywanym miejscu, jak poinformował burmistrz Przemysław Korcz, nie ma gazociągu. Oficer prasowy cieszyńskiej straży pożarnej przekazał, że z zabudowań wyniesiono łącznie aż siedem butli z gazem.

Władze miasta są przygotowane, by udzielić poszkodowanym dwóch mieszkań przygotowanych na takie wyjątkowe okoliczności. Podjął też decyzję o tym, by zaplanowane wcześniej uroczystości miały charakter inny niż dotychczas planowano:

Fot. Państwowa Straż Pożarna/asp. Damian Golański