Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mecz Polska-Wyspy Owcze. Jakie emocje przed spotkaniem?

Autor: w dniu 2023-10-12

Mecz eliminacyjny reprezentacji Polski w piłce nożnej jest dziś istotnym, szeroko komentowanym tematem. W eliminacjach Euro zmierzymy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi.

Jeśli myślimy jeszcze o bezpośrednim awansie na mistrzostwa europy, to dzisiaj konieczna jest wygrana Biało-czerwonych. Warto pamiętać, że pierwsze spotkanie z dzisiejszym rywalem w Warszawie wygrane zostało co prawda 2:0, ale pokazało, że to trudny przeciwnik, co też podkreśla nowy selekcjoner naszej reprezentacji.

-Najistotniejsza przed meczem jest kwestia nastawienia. Nie ma co mówić o pogodzie, tylko wyjść na boisko i wiedzieć, co się chce i być skoncentrowanym od samego początku. Wyspy Owcze u siebie są groźne, znają boisko, znają warunki. Wszystko, co mamy, chcemy wdrożyć  – mówi trener Michał Probierz.

Co jeszcze zauważa selekcjoner przed meczem? Na co zwraca uwagę?

-Wyspy Owcze szukają u siebie momentu pressingu, podchodzą agresywnie, starają się odebrać piłkę na połowie przeciwnika. Wierzę, że poprzez to, jak chcemy przygotować zawodników i jaki personalny skład ustalimy, zawodnicy dobrze rozegrają to spotkanie – dodaje selekcjoner.

Mecz z Wyspami Owczymi dzisiaj o 20:45. W niedziele już u siebie zmierzymy się z Mołdawią.