Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pijany złodziej schwytany. Nie pomogły mu rękawiczki

Autor: w dniu 2023-10-12

Ten samochód nie pozostał niezauważony. Za kierownicą Fiata siedział mężczyzna – pijany i bez prawa jazdy.

Policjant wracając po służbie, rozpoznał skradziony w tym samym dniu samochód. Podszedł do mężczyzny, który siedział za kierownicą. Śmierdziało od niego alkoholem.

Pijany kierowca auta nakryty przez policjanta po służbie

Kryminalny z czeladzkiego komisariatu udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Przed zakończeniem jego służby pojawiła się informacja w sprawie skradzionego na terenie miasta fiata.

Policjant, wracając do domu, zauważył na ulicy Nowopogońskiej samochód, który odpowiadał wcześniejszemu zgłoszeniu. Pojazd był uruchomiony, a w środku siedział mężczyzna. Mundurowy od razu zareagował i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Od będącego w samochodzie 34-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna miał założone rękawiczki, jednak nie pozwoliło mu to na zatarcie śladów przestępstwa.

Po chwili pojawiło się policyjne wsparcie. Mundurowi ustalili, że mężczyzna kierował samochodem, nie tylko będąc pijanym, ale nie posiadał również prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.