Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Amstaff na placu zabaw! Próbował zaatakować bawiące się dziecko

Autor: w dniu 2023-10-12

Do groźnej sytuacji doszło na placu zabaw. Amstaff próbował zaatakować dziecko bawiące się na huśtawce. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale koniecznością było zaalarmowanie służb, które podjęły niezbędną interwencję.

Chwile strachu przeżyła matka, która przebywała ze swoim półtorarocznym synkiem na placu zabaw. Do chłopca podbiegł amstaff bez kagańca i próbował go ugryźć.

Amstaff bez kagańca na placu zabaw

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych w Pszczynie. Do huśtającego się 1,5-rocznego chłopca podbiegł pies rasy Amerykański Staffordshire terrier (amstaff), próbując go ugryźć. Dzięki szybkiej reakcji matki, dziecku nic się nie stało.

O sprawie został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, który na miejsce skierował patrol. Sytuacja była dynamiczna. Zwierzę było bez kagańca i ciągle nerwowo biegało po placu zabaw. Policjanci złapali czworonoga. Został przekazany Miejskiemu Zakładowi Zieleni w Pszczynie.

Policja przypomina, że psy w miejscach publicznych muszą być zawsze pod opieką człowieka i być wyprowadzane na smyczy, nawet jeśli właściciel zna psychikę swojego podopiecznego i potrafi wymóc na nim bezwzględne posłuszeństwo. Nigdy nie można bowiem do końca przewidzieć, jak w danej sytuacji się zachowa. W przeciwnym przypadku właściciel musi liczyć się z mandatem.

Warto podkreślić, że dotyczy to nawet jedynie stworzenia niebezpieczeństwa – kara grozi nawet wtedy, gdy zwierzę nikogo nie zaatakuje.