Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wystraszony piesek biegał po ulicy. Pomogli policjanci

Autor: w dniu 2023-08-21

Policjanci niejednokrotnie wzywani są do sytuacji, w których poszkodowane są zwierzęta. Chodzi między innymi o znęcanie się nad czworonogami, ale nie tylko. Jest na to kolejny przykład. 

Zwierzę biegające samotnie po ulicy może być zagrożeniem na drodze, bo kierowcy chcąc je ominąć, mogą doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Wystraszony piesek wrócił do właściciela

Policjanci z Kalet patrolowali ulicę Żwirki i Wigury w Kaletach, kiedy zauważyli biegającego po ulicy małego pieska. Zaparkowali radiowóz, by go złapać, bo wyglądał na wystraszonego. W dodatku był przemoczony i trząsł się z zimna.

"Z pewnością strach przed otoczeniem, a także brak właściciela w pobliżu sprawiły, że piesek nie chciał podejść do policjantów. Kilkadziesiąt minut ciągłych prób przekonania do siebie zwierzaka w końcu przyniósł efekt. Piesek trafił pod opiekę stróżów prawa, którzy zabrali go na komisariat. Tam wystraszone zwierzątko dostało wodę do picia i ciepły koc." – czytamy w opisie interwencji.

Przystąpiono do poszukiwania właściciela. Mundurowi nagłośnili sprawę w mediach społecznościowych i dzięki temu, już kilka godzin później, zgłosił się właściciel i piesek mógł wrócić do swojego domu.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy udało się pomóc potrzebującemu zwierzęciu. Jeden z takich przykładów był ostatnio w powiecie cieszyńskim:

Policjant uratował małego kotka. Szuka dla niego domu