Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwa głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Autor: w dniu 2023-08-21

Trwa głosowanie na zadania zgłoszone w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chętni mogą oddać swój głos do 12 września. 

Mieszkańcy województwa śląskiego mogą decydować, na jakie cele mają zostać przeznaczone pieniądze z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mają czas do 12 września.

Głosowanie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Głosować można za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl oraz papierowo poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny (lista lokalizacji urn). Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 113 zadań dopuszczonych do głosowania. A oto cztery proste kroki, które należy wykonać, aby oddać głos elektronicznie.

  • KROK 1 – wybierz zadania: jedno zadanie w puli EKO oraz jedno zadanie w puli REGIO (z dowolnego podregionu). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy – kliknij ponownie w wybrane zadanie. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony – wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga – wyboru dokonujemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.

  • KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).

  • KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

  • KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ

Ważne jest to, że po zatwierdzeniu nie ma już możliwości zmiany, więc warto dobrze przemyśleć swój głos. W razie jakichkolwiek problemów podczas głosowania, należy wysłać maila na adres budzetobywatelski@slaskie.pl.

-Marszałkowski Budżet Obywatelski to realna szansa, by zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Cieszę się, że już po raz piąty możemy organizować go na szczeblu regionu. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 5 mln zł w pulach eko i regio. Głosować można do 12 września, a zwycięskie zadania poznamy już w październiku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu i wskazania projektów, które dzięki tym środkom mają szansę zostać zrealizowane – mówi Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Wyniki głosowania poznamy w październiku.