Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Chciał sprzedać dziecięce ubrania. Został oszukany

Autor: w dniu 2023-08-21

Chciał sprzedać ubrania dziecięce, ale zamiast pozbyć się zbędnego balastu, utracił dużą sumę. Uwierzył, jak się okazało, oszustowi. Warto zwrócić uwagę na problem, by przez pośpiech samemu nie paść ofiarą podobnych praktyk. 

Sprzedaż za pośrednictwem znanych portali internetowych może sprowadzić na zainteresowanego spore problemy. Przekonał się o tym boleśnie mieszkaniec Pyskowic. Na refleksję o popełnionym błędzie było za późno.

Dziecięce ubrania znalazły nabywcę? Niekoniecznie

Policjanci z Pyskowic przyjęli w niedzielę zgłoszenie o oszustwie. Ofiarą był 36-latek, który wystawił na sprzedaż ubrania dziecięce za pośrednictwem portalu OLX.

Zaskakująco szybko otrzymał SMS, z informacją, że ktoś wpłacił już pieniądze, ale żeby dostać przelew trzeba zalogować się, klikając w przesłany link. Po chwili, kolejna informacja, że będzie kontakt telefoniczny z banku.

Sprawcy zyskali dane konta swojej ofiary, a także zgody na podwyższenie limitów wypłat BLIK. Kolejne potwierdzenia wypłat wynikały z nieczytania treści otrzymywanych autoryzacji. Straty, jakie poniósł mieszkaniec Pyskowic to 9000 złotych. Wykonano trzy wypłaty po 3000 złotych w warszawskich bankomatach.

"Ciekawostką, jest też, że fałszywy urzędnik bankowy, z którym rozmawiał pokrzywdzony, przedstawił się popularnym polskim nazwiskiem, mówiąc przy tym z charakterystycznym wschodnim akcentem." – informuje gliwicka policja.

Przypomina kolejny raz o ostrożności w internecie.