Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmierć w Parku Kachla. Z wody wyciągnięto ciało

Autor: w dniu 2023-08-21

Ciało mężczyzny wyciągnięte z wody. Działania prowadzone były w Parku Kachla w Bytomiu. Trwa policyjne śledztwo. 

Ze Stawu Północnego w Parku Kachla w Bytomiu – jak poinformował jako pierwszy portal życiebytomskie.pl – wyciągnięto dziś, około godziny 10.00, ciało mężczyzny.

Śmierć w Parku Kachla w Bytomiu

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu zgłoszenie o mężczyźnie topiącym się w stawie kilka minut po godz. 10.00. Na miejsce wysłano, jak podaje Życie Bytomskie, trzy strażackie zastępy, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Na miejscu działali policjanci i ratownicy medyczni.

– Zgłoszenie na numer alarmowy 112 o treści, że mężczyzna topi się w stawie. Tylko tyle było w zgłoszeniu. To był Staw Północny w Parku Kachla. O 10.05 pierwszy zastęp na miejscu zdarzenia. Przystąpiono do wydobycia osoby z wody. O 10.20 udało się osobę wydobyć na brzeg i przekazano ją do dalszych czynności Zespołowi Ratownictwa Medycznego obecnemu na miejscu zdarzenia. O 10.47 Zespół Ratownictwa Medycznego odstąpił od dalszych czynności. Na miejscu zdarzenia trzy zastępy, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia – mówi w rozmowie z Marcinem Hirnykiem mł. kpt Jacek Mania z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Trwa policyjne śledztwo pod nadzorem prokuratury.