Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjant uratował małego kotka. Szuka dla niego domu

Autor: w dniu 2023-08-17

Policjant cieszyńskiej grupy "Speed" pełnił nocną służbę, kiedy zobaczył na "wiślance", czyli DK-81, małego kotka. Obecność zwierzęcia w tym miejscu zagrażała nie tylko jego życiu, ale także bezpieczeństwu podróżnych, więc podjęto zdecydowane kroki.

Funkcjonariusz, wykonując swoje obowiązki, postanowił zwabić zwierzę i zabrać je z drogi. Sam opłacił mu wizytę u weterynarza oraz zapewnił schronienie w swoim domu. Teraz poszukuje nowego właściciela.

Policjant uratował kotka. Szuka dla niego domu

Podczas jednej z ostatnich służb nocnych policjanci cieszyńskiej grupy Speed patrolowali "wiślankę". Tuż przed północą w miejscowości Zbytków jeden z nich zauważył błąkającego się po drodze małego kotka i ruszył mu na pomoc. Zwabił wystraszone zwierzę i zabrał do radiowozu. Później pojechał z nim także do weterynarza, ale na tym nie koniec.

Rozpytał okolicznych mieszkańców o właściciela kotka i umieścił informację na portalach społecznościowych, ale nikt dotąd nie rozpoznał zwierzęcia.

"Istnieje prawdopodobieństwo, że został on wyrzucony z jednego z przejeżdżających tamtędy samochodów" – informuje cieszyńska policja.

Sam funkcjonariusz, który niósł pomoc, przyznaje, że jest miłośnikiem zwierząt. W domu ma już cztery koty, z czego aż trzy uratowane w czasie poza służbą.

Zdecydował, że i ten — piąty — do chwili odnalezienia właściciela zamieszka u niego. Jeśli jednak właściciel nie odnajdzie się, zwierzę zostanie z nim na stałe, powiększając grono jego kocich towarzyszy.