Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląska Liga OCR w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-10-12

Śląska Liga OCR na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Wydarzenie dostępne jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu zaawansowania.

W niedzielę, 22 października 2023 r. odbędzie się rodzinna edycja biegów przeszkodowych w ramach Śląskiej Ligi OCR. Wydarzenie zorganizowane będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. W trakcie zawodów wykorzystana zostanie cała sportowa infrastruktura znajdująca się wokół stadionu, w tym klatka do treningu OCR. W zawodach mogą wziąć udział dzieci i dorośli – niezależnie od poziomu wytrenowania i umiejętności.

Śląska Liga OCR na terenie MOSiR Piekary Śląskie

OCR (ang. obstacle course racing) to rodzaj wyścigów z przeszkodami przygotowanymi na specjalnie skonstruowanym torze w formule indywidualnej i grupowej. To okazja do tego, by aktywnie spędzić czas, a same zawody organizowane w Piekarach Śląskich adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Podczas zawodów organizowanych 22 października będzie można wystartować na dystansach:

  • 3 km – bieg na dystansie mistrzowskim dla dorosłych (kategorie OPEN i ELITA),
  • 2 km – bieg dla dzieci i juniorów (kategoria OPEN i ELITA: 9-10 lat, 11-12 lat, 13-15 lat),
  • 1 km – bieg dla dzieci (OPEN: poniżej 7 roku życia i ELITA: 7-8 lat, starsze dzieciaki również mogą skorzystać z formuły FOR FUN, jeśli nie mają ochoty się ścigać).

Zapisy są przyjmowane elektronicznie.

Śląska Liga OCR została powołana z początkiem 2019 r. przez przedstawicieli śląskich drużyn OCR. Z założenia jest ona wypełnieniem przestrzeni poza regularnym sezonem biegowym, nowatorskim i oryginalnym pomysłem w skali Europy na podtrzymanie zdrowej rywalizacji oraz czynnikiem silnie integrującym lokalne środowisko zawodników i drużyn startujących w biegach OCR. Nadrzędnym celem zawodów jest zachęcenie dzieci i młodzieży oraz początkujących adeptów biegów przeszkodowych do podjęcia wyzwania sportowego.