Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna chciał wysadzić budynek. Interweniowały służby

Autor: w dniu 2023-09-13

Dzielnicowi ze Skoczowa interweniowali wobec 63-latka z Brennej, który zagroził, że wysadzi dom w powietrze.

Dyżurny Komisariatu Policji w Skoczowie otrzymał zgłoszenie od pewnego 63-latka z gminy Brenna, że chce wysadzić dom. Na miejsce wysłano policjantów i strażaków.

Mężczyzna chciał wysadzić budynek

Jak się okazało, mężczyzna w domu odkręcił zawór butli gazowej, rozlał benzynę i nie rozstawał się z zapalniczką. Dzielnicowi, choć zagrożenie było poważne, podjęli się rozmowy z mężczyzną. Pobudzony 63-latek został dzięki temu sprawnie obezwładniony, zatrzymany, po czym trafił do aresztu.

Nikomu na całe szczęście nic się nie stało. Kierujący działaniami ratowniczymi straży pożarnej ocenił, że istniało realne niebezpieczeństwo pożaru lub nagłego wybuchu. Po zatrzymaniu mężczyzny miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy, którzy zneutralizowali zagrożenie.

63-latek został po wytrzeźwieniu doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz groźby karalne.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policyjny. Za swoje nieodpowiednie zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Tagi