Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna groził, że skoczy, a w mieszkaniu znaleziono ciało kobiety. Czy te sprawy są powiązane?

Autor: w dniu 2024-04-29

Policjanci wyjaśniają, czy zdarzenia, do których doszło na terenie Jastrzębia-Zdroju są ze sobą powiązane. Mowa o mężczyźnie, który stanął na dachu bloku, grożąc, że skoczy i ciele kobiety, które odnaleziono w jednym z mieszkań.

W niedzielę 28 kwietnia do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju dotarła informacja o znalezieniu w jednym z mieszkań zwłok 78-letniej kobiety. Wstępne ustalenia wskazywały – informuje policja – że zdarzenie to może mieć charakter kryminalny. Co na temat zdarzenia wynika z ustaleń policjantów?

Mężczyzna groził, że skoczy, a w mieszkaniu odnaleziono ciało kobiety

W miejscu, gdzie znaleziono ciało 78-letniej kobiety pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wykonane zostały oględziny i zabezpieczone ślady. Wszczęte w tej sprawie postępowanie ma wyjaśnić przyczynę i okoliczności śmierci kobiety, jednak tego samego dnia, około 19.00, mundurowi podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem o 31-letnim mężczyźnie, stojącym na dachu 10-piętrowego budynku w centrum Jastrzębia.

-Od momentu zgłoszenia z mężczyzną rozmawiali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wyspecjalizowani i przygotowani do podejmowania czynności w tego typu sytuacjach – informuje st. asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Akcja służb w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna stanął na dachu bloku [AKTUALIZACJA]

Kontakt z mężczyzną – jak opisuje Semik – był utrudniony, jednak ostatecznie, po kilkunastu godzinach intensywnych policyjnych działań [po 14.00 – przyp. red], mężczyzna zszedł z dachu budynku.

Trafił pod opiekę specjalistów. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna ten jest spokrewniony z osobą, której zwłoki zostały znalezione w mieszkaniu. Stan zdrowia, w jakim się obecnie znajduje – informuje Semik – wyklucza obecnie przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy te dwa zdarzenia mają ze sobą związek.