Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna zaczepiał dzieci na basenie w Bytomiu. Ludzie chcieli sami wymierzyć sprawiedliwość

Autor: w dniu 2023-07-16

QT Places Error: the selected post type doesn't exists or is not active in the plugin settings.Wzburzony tłum zareagował agresją  na sytuację, do której doszło na terenie odkrytego kąpieliska w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Doszło tam do zatrzymania mężczyzny, który zaczepiał dzieci. Sprawę komentuje policja. Odniósł się do niej też bytomski magistrat.
Ochroniarze zabezpieczający teren kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu, jak informuje bytomski magistrat, zatrzymali mężczyznę, który miał niewłaściwie zachowywać się wobec dzieci korzystających z basenu. Ochroniarze zawiadomili policję, która zatrzymała mężczyznę a z nim jego trzech towarzyszy. Do sprawy, w rozmowie z Gabrielą Kokott-Drzyzgą, odniosła się kom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Mężczyzna zaczepiał dzieci na basenie. Interweniowała policja

Do opisywanego zdarzenia doszło, jak informuje bytomski magistrat, w sobotę około godz. 16.00. Ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu. Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie matka przekazała ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie. Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili mężczyznę i jego trzech towarzyszy z basenu i zawiadomili policję. Informację tę potwierdziła, w rozmowie z Gabrielą Kokott-Drzyzgą, kom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Potwierdza, że zatrzymano 4 obcokrajowców w wieku od 18 do 48 lat (w komunikacie wydanym przez UM Bytom widnieje informacja, że zatrzymani to Gruzini w wieku od 18 do 55 lat). 
Po zatrzymaniu mężczyzn przez ochronę i po przybyciu policji na miejsce, na kąpielisku zebrał się tłum, co widać na zdjęciach opublikowanych w sieci. Ochroniarze pomogli policjantom zabezpieczyć teren.
W związku z agresywnym zachowaniem części osób obserwujących zatrzymanie, policjanci podjęli interwencję z użyciem tarcz i gazu łzawiącego. Policja zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu. Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające.
Fot. UM Bytom