Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miała być pompa ciepła, jest niespłacony kredyt. To skutek działania oszustów

Autor: w dniu 2023-09-27

Miał być przedstawicielem firmy oferującej sprzedaż i montaż pompy ciepła. Okazał się oszustem. Klient, który uwierzył w "ofertę", nie ma obiecanego produktu, za to ma niespłacony kredyt.

W ubiegłym roku do domu młodego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju przyszedł przedstawiciel jednej z firm z siedzibą w Bielsku-Białej, która chciała nawiązać z nim współpracę przy sprzedaży i instalacji pompy ciepła.

Pracownicy tej firmy przedstawili mężczyźnie atrakcyjną ofertę i podpisali z nim umowę. Pomogli także w uzyskaniu kredytu w banku na ten cel. Na sierpień 2023 roku ustalony został termin instalacji zamówionej pompy ciepła. Po upływie tego terminu, nikt nie zgłosił się w sprawie montażu zamówionego urządzenia, dlatego mężczyzna podjął próby kontaktu z przedstawicielem firmy.

Gdy nikt nie odbierał telefonu i nie odpowiadał na maile, mężczyzna osobiście pojechał do siedziby firmy i wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Firma pod podanym adresem nie istniała. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju stracił w ten sposób blisko 70 tysięcy złotych.