Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miała prawo jazdy 3 tygodnie. Potrąciła kobietę i próbowała uciekać

Autor: w dniu 2023-06-16

Miała prawo jazdy 3 tygodnie, ale już niebawem się z nim pożegna. Zaledwie w ciągu kilku chwil na jej konto kierowcy wpłynęło 25 punktów karnych. 

W sobotę około godziny 11:00 w świętochłowickiej Zgodzie doszło do potrącenia i stłuczki. Za obydwa zdarzenia odpowiada 18-latka, która potem próbowała tłumaczyć się policjantom ze swojego zachowania, ale to wszystko na nic. Teraz odpowie za to, co zrobiła.

Miała prawo jazdy 3 tygodnie. Niebawem je straci

18-latka, która ledwo co odebrała uprawnienia do prowadzenia auta potrąciła w sobotę, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Śląskiej w Świętochłowicach, 76-letnią kobietę. Zdarzenie miało miejsce około 11:00. Kierowca innego auta nagrał zdarzenie i próbował zatrzymać nieodpowiedzialną kierującą. Wtedy ta najechała na tył prowadzonej przez niego Skody.

Policjanci, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności zdarzenia, ukarali 18-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej mandatami za obydwie kolizje. Opiewały one na łączną kwotę 3520 złotych, a na jej konto wpłynęło 25 punktów karnych. Młoda kobieta tłumaczyła całe zajście ogromnym stresem spowodowanym pierwszym zdarzeniem.

Graniczna liczba dopuszczalnych punktów karnych dla młodego kierowcy wynosi 20, więc kobieta w najbliższych dniach straci prawo jazdy, które miała od około trzech tygodni.