Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W 8 dni, czyli najpóźniej w 192 godziny chcą zdobyć Koronę Gór Polski. Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach  wyruszyli w pierwszą, tak ekstremalną szkolną wyprawę.

Celem projektu jest zdobycie wszystkich, 28 najwyższych szczytów poszczególnych pasm górskich Polski w 8 dni.  Według założeń projektu – najpóźniej w 192 godzinie od rozpoczęcia wejścia na pierwszy szczyt, ma zostać zdobyty ostatni.

Wyprawę planujemy w ostatnim, czerwcowym tygodniu nauki. Myślę, że jest to do zrobienia – nie będziemy przecież celować w rekord Polski.  Po analizach map, portali internetowych, po własnym doświadczeniu przyjęliśmy założenie, że damy radę – mówi Radiu Piekary Sebastian Wróbel,  ratownik medyczny i koordynator klas wojskowych w świętochłowickim liceum.

Projekt poza zdobyciem szczytów, zakłada także integrację kadetów II LO im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach, promocję szkoły, jak i miasta Świętochłowice. Nieocenionym aspektem będzie także pokonywanie własnych słabości i barier oraz wyznaczanie sobie nowych granic wytrzymałości.

-Zdobywamy szczyt, schodzimy i przemieszczamy się do autobusu. Autobus przez te 8 dni będzie naszym domem, miejscem snu i regeneracji. Według naszych obliczeń w 8 dni pokonamy około 220 kilometrów na nogach, przejedziemy 2200 km autobusem. Codziennie będziemy musieli pokonywać około 10 godzin marszu – dodaje Sebastian Wróbel.

Warto dodać, że w czasie naszej wyprawy jej uczestnicy będą zbierać fundusze na rzecz https://apteczkanaszlaku.pl/
-Spotykając nas na szlaku będziecie mogli wrzucić do puszki coś od serca lub zakupić cegiełkę w postaci naszywki. Zbiórka jest legalna i zarejestrowana w MSWiA – mówią nam uczniowie II LO im. Mikołaja Reja w Świętochłowicach.
Uczestnikom wyprawy życzymy dużo sił i wytrwałości! Jesteśmy pewni, że Rejowska Korona Gór Polski zostanie zdobyta – a wszystko pod patronatem Radia Piekary.