Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miasto organizuje Dzień Aniołów. Odbędzie się wyjątkowy bieg

Autor: w dniu 2023-10-26

Dzień Aniołów organizowany w Siemianowicach Śląskich będzie okazją do tego, by aktywnie spędzić czas. Przygotowano wydarzenia dla dzieci, jak i tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek.

Już po raz drugi w Siemianowicach Śląskich odbędzie się Dzień Aniołów – Heaven Wins. Zwiastunami wydarzenia będą wolontariusze z siemianowickich szkół, których będzie można zobaczyć w mieście w godzinach od 10.00 do 14.00.

Dzień Aniołów w Siemianowicach Śląskich – na sportowo

Czego można spodziewać się od wolontariuszy? Otóż będą mieć ze sobą kosze wypełnione cukierkami i odblaskowymi serduszkami oraz karteczkami z dobrymi uczynkami, by obdarowywać nimi napotkane osoby. W Parku Pszczelnik (ul. Park Pszczelnik 3) w godzinach 11.00-17.00 będzie można wziąć udział w Biegu Aniołów – sztafety na dystansie 333 km.

Na wydarzenie organizowane na bieżni lekkoatletycznej MOSIR "Pszczelnik" zapraszają Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik" w Siemianowicach Śląskich.

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są mailowo na adres: w_strek@mosir.siemianowice.pl (należy w treści maila podać imię, nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania) tylko do 27 października br., do godz. 15.00. Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane w formie papierowej w Biurze Zawodów w dniu biegu, od godziny 10.45.

Nie tylko na bieżni

Kto jesienny dzień będzie wolał spędzić w ciepłym wnętrzu, może wybrać się o godz. 16.00 lub 19.00 na projekcję filmową do SCK Parku Tradycji (ul. Elizy Orzeszkowej 12) , by zobaczyć gwarantującą jeszcze wyższą temperaturę "Próbę ogniową". Głównym wydarzeniem będzie Wielki Finał w Kompleksie Sportowym "Michał" (ul. Elizy Orzeszkowej 1), gdzie znajdzie się Aleja Dobrych Uczynków, gdzie stanie pojemnik na dobre uczynki. Dla najmłodszych przewidziano dmuchańce i zabawę z didżejem oraz konkursy. Nie zabraknie balonów, fotobudki, słodyczy i popcornu. To jednak nie wszystko, bo będzie też między innymi malowanie twarzy. Zabawa trwać będzie od godz. 16.30 do 19.00. Wszystkie atrakcje są darmowe. 

Siemianowicki magistrat przypomina, że  w dniach 23-27 października trwa Tydzień Dobrych Uczynków, w ramach którego uczniowie siemianowickich placówek oświatowych biorą udział w różnego rodzaju akcjach dobroczynnych. Dzieciaki m.in.: uczestniczą w zbiórkach karmy dla schronisk dla zwierząt, pomocowych dla fundacji charytatywnych, domów dziecka, pieką ciastka dla osób niewidomych czy też sprzątają groby.

Wszystkie wydarzenia odbędą się 31 października 2023 r. od godz. 10.00 do godz. 19.00 kolejno na siemianowickich ulicach (godz. 10.00-14), w Parku Pszczelnik (11.00-17.00), na terenie KS Michał (16.30-19.00) oraz Siemianowickim Centrum Kultury Park Tradycji (16.00 i 19.00).